پیک آپ ویزا از دبی پیکاپ آمریکا پیکاپ ویزا دبی، ویزای کانادا

  • به روز رسانی : 838:59:59ساعت قبل
توضیحات آگهی
صاحب اگهی
آژانس ایرا آنکارا
موقعیت
شهر تهران
آدرس
مطهری، خ علی اکبری، پلاک 19، طبقه 2 واحد 4
تلفن
88736703
فکس
88501744
ایمیل

ایران گوگل" صرفا به معرفی کالا ها ، خدمات و نیازمندی های شهروندان می پردازد ، و مسئولیتی در قبال محتوای آگهی و پرداخت های مالی کاربران ندارد.لطفا هنگام داد و ستد در فضای مجازی ، از صحت ادعای آگهی دهندگان اطمینان لازم را به دست آورید.برای کسب اطلاعات بیشتربه سایت پلیس فتا مراجعه نمایید :www.cyberpolice.ir

پیک آپ ویزا از دبی پیکاپ آمریکا پیکاپ ویزا دبی
88736703
پیک آپ ویزا از دبی
پیکاپ آمریکا
ویزای کانادا
پیکاپ ویزا دبی
پیکاپ ویزا
پیکاپ آمریکا
وقت آمریکا
پیکاپ ویزا آنکارا
پیکاپ ویزای کانادا در آنکارا
پیکاپ ویزا کانادا
پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا در دبی
ویزای امریکا
اخذ ویزای آمریکا در دبی
پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا در دبی
تحویل مدارک از سفارت آمریکا در دبی
-پیک اپ ویزای امریکا در دبی-پیکاپ پاسپورت دبی-پیکاپ ویزا دبی-پیکاپ پاسپورت آمریکا تومان-پیکاپ دبی-پاسپورت دبی-پیکاپ ویزای آمریکا از دبی
پیکاپ ویزا دبی
وقت سفارت آمریکا
وقت سفارت کانادا
پیکاپ پاسپورت آمریکا
پیکاپ پاسپورت کانادا
پیکاپ پاسپورت انگیس
وقت سفارت آمریکا در دوبیوقت سفارت آمریکا در اماراتوقت سفارت آمریکا در ترکیهوقت سفارت آمریکا در آنکاراوقت سفارت آمریکا در ارمنستانوقت سفارت آمریکا در ایروانپیکاپ پاسپورت کانادا در آنکاراپیکاپ پاسپورت آمریکا در دوبی
وقت سفارت آمریکا در دوبی
وقت سفارت آمریکا در امارات
وقت سفارت آمریکا در ترکیه
وقت سفارت آمریکا در آنکارا
وقت سفارت آمریکا در ارمنستان
وقت سفارت آمریکا در ایروان
پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا
پیکاپ پاسپورت آمریکا در دوبی
پیکاپ ویزا آمریکا در دوبی
پیکاپ ویزای کانادا در آنکارا
سایت فارسی سفارت کانادا
تعطیلی سفارت کانادا
آدرس سفارت کانادا
فرم سفارت کانادا
ویزای کانادا
اقامت کانادا
سايت سفارت كانادا در ايران
سفارت کانادا در آنکارا
Anvae ravadid

روادید های غیر مهاجرتی مختلفی برای مسافران بین المللی (شهروندان سایر کشورها)، که به طور موقت به ایالات متحده می آیند وجود دارند. نوع روادیدی که مورد نیاز شماست، با هدف شما از انجام مسافرت ارتباط دارد.

دسته بندی های روادید غیر مهاجرتی
روادید بازدید – روادید "بازدید" روادید غیر مهاجرتی برای افرادی است که مایلند به طور موقت برای انجام تجارت (B-1)، برای گردش (تعطیلات، تفریح)، بازدید از خانواده یا دوستان، یا معالجات پزشکی (B-2) ، یا ترکیبی از این دو (B-1/B-2) به ایالات متحده بیایند. سفر با روادید بازدید تجاری (B-1) معمولاً شامل فعالیت هایی مثل سفر برای مشاوره با همکاران تجاری، برای شرکت در گردهمایی های علمی، تحصیلی، حرفه ای یا تجاری، نمایشگاه تجاری، یا کنفرانس در تاریخ های مشخص یا برای مذاکره در مورد یک قرار داد است. (این فهرست کامل از این گونه فعالیت ها نیست.) روادید بازدید به شما اجازۀ ادامۀ تحصیل یا کار در ایالات متحده را نمی دهد.
روادید دانشجویی – اگر برای ادامۀ تحصیل که به گرفتن مدرک یا گواهی نامه بیانجامد قصد سفر دارید، روادید دانشجویی (F)، یا روادید دانشجویی (M) برای مطالعات حرفه ای یا غیر آکادمیک خاص در ایالات متحده مورد نیاز است. قبل از ارائۀ درخواست به سفارت یا کنسول گری ایالات متحده برای اخذ روادید دانشجویی F یا M، باید ابتدا از دانشکده ای پذیرش بگیرید. دانشکده ها به دانشجویانی که پذیرش گرفته اند فرم I-20 را می دهند تا همراه درخواست صدور روادید آن را ارائه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای تحصیلات ایالات متحده آمریکا تحت "منابع اصلی" در سمت راست مراجعه کنید.
سایر روادیدها – اهداف مسافرتی مختلف نیاز به انواع مختلفی از روادید دارند. برای مثال، اگر شما به منظور شرکت در یک برنامۀ مبادلۀ مورد تأیید عازم سفر هستید به روادید مبادلۀ بازدید کنندگان (J) نیاز دارید. مبادلۀ بازدید کنندگان باید قبل از ارائۀ درخواست مورد پذیرش برنامۀ مبادله ای قرار گیرد. این برنامه یک فرم DS-2019 برای ارائه آن همراه با درخواست صدور روادید برای شما صادر می کند.
برای کار به طور موقت، حضور به عنوان هنرمند همراه با دریافت دستمزد یا کار به عنوان ورزشکار حرفه ای یا بازیگر در ایالات متحده، شما به روادید کار موقت (H,L,O,P,Q or R)هر کدام که مناسب باشند، نیاز دارید. قبل از این که درخواست صدور روادید خود را ارائه دهید، کارفرمایان آیندۀ شما در ایالات متحده باید فرم در خواست I-129 را برای شما پر کرده باشند، که باید به تأیید خدمات شهروندی و مهاجرتی (USCIS) رسیده باشد.
اطلاعات در مورد انواع روادید غیر مهاجرتی را می توانید در تارنمای (TSG) به نشانی Travel.state.gov و در تارنمای سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تحت "منابع اصلی" مرور کنید.
نحوۀ ارائۀ درخواست – روادید غیر مهاجرتی
شهروندان ایرانی که خواهان دریافت روادید غیر مهاجرتی برای اقامت موقت در ایالات متحده هستند می توانند در هر یک از سفارت خانه ها یا کنسولگری های ایالات متحده در خواست خود را ارائه دهند. ما اکیداً توصیه می کنیم که در اسرع وقت قبل از انجام سفرتان در خواست خود را ارائه دهید. اگر در خارج از ایران زندگی می کنید، توصیه می کنیم که در کشور محل اقامتتان درخواست خود را تنظیم کنید. به عنوان قسمتی از فرآیند ارائۀ در خواست صدور روادید، اکثر متقاضیان لازم است در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ای انجام دهند. در طی فرآیند ارائۀ درخواست صدور روادید، معمولاً هنگام مصاحبه، تصویر برداری دیجیتالی بدون استفاده از جوهر از اثر انگشتان شما به سرعت انجام خواهد شد. بعضی از درخواست های صدور روادید نیاز به رسیدگی اداری بیشتری دارند، بطوری که پس از انجام مصاحبۀ کارمند کنسولگری با متقاضی، صدور روادید به زمان بیشتری برای انجام کار نیاز دارد. مصاحبه برای صدور روادید را می توان در چند محل مختلف به زبان فارسی انجام داد، از جمله در:
• سر کنسولگری ایالات متحده، آنکارا، ترکیه
• سرکنسولگری ایالات متحده، دبی، امارات متحده عربی
مراحل بعدی برای متقاضی
• پر کردن درخواست صدور روادید غیر مهاجرتی به صورت آنلاین، فرم DS-160
• برنامه ریزی برای مصاحبه – به اطلاعات زمان انتظار روادید مراجعه کنید
• آماده شدن برای انجام مصاحبه – مبلغ رسیدگی به درخواست خود را بپردازید و مدارک لازم را جمع آوری کنید


Etelate visaye usa baraye Iranian
به طور کلی، هر شهروند کشور خارجی که قصد ورود به ایالات متحده (U.S) را دارد، باید در ابتدا، روادید ورود به این کشور را دریافت کند که در گذرنامه مسافر، یعنی مدرک مسافرتی که توسط کشور متبوع او صادر می گردد، درج می شود. ممکن است برخی از مسافرین بین المللی، که واجد شرایط ورود به ایالات متحده بدون دریافت روادید هستند، بدون نیاز به دریافت روادید مسافرت، وارد این کشور شوند. بخش روادید وزارت امور خارجه، در تارنمای مربوط به روادید، تارنمای Travel.state.gov توضیحات کاملی درباره روادید ورود به ایالات متحده برای شهروندان خارجی، به منظور سفر به این کشور را ارائه کرده است.
(یادداشت: شهروندان ایالات متحده نیازی به روادید برای سفر به این کشور ندارند ولی در صورت برنامه ریزی برای سفر به کشوری خارجی، ممکن است نیاز به دریافت روادید از سوی سفارت کشوری که مایل به بازدید از آن هستند، داشته باشند. در این حالت، هنگامی که برنامه سفر به یک کشور خارجی دارید، درباره شرایط صدور روادید برای آن کشور اطلاعاتی را کسب کنید، اطلاعات مربوط به سفر به آن کشور را از بخش سفرهای بین المللی در تارنمای Travel.state.gov دریافت کنید.)
چگونه می توانم از روادید برای ورود به ایالات متحده استفاده کنم؟
داشتن روادید ورود به ایالات متحده به شما اجازه می دهد تا وارد یکی از مبادی ورودی، بندر، فرودگاه یا محل ورود از مرز زمینی شوید و از بازرسان وزارت امنیت میهن (DHS) و اداره حفاظت از گمرکات و مرزها (CBP)، تقاضای اجازه ورود به ایالات متحده را کنید. در حالی که داشتن روادید، ورود به خاک ایالات متحده را تضمین نمی کند، این روادید نشان می دهد که مسئول کنسولگری در یکی از سفارتخانه های ایالات متحده صلاحیت شما را برای ورود به این کشور با هدفی خاص را مورد تایید قرار داده است. بازرسان DHS و CBP محافظان مرزهای کشوری، مسئول پذیرش مسافران به خاک ایالات متحده، برای منظوری خاص و به مدت مشخص هستند. مسئولیت امور مهاجرتی شما در هنگام حضور در ایالات متحده، به عهده DHS است.
چه نوع روادیدهایی وجود دارند؟
نوع روادیدی که شما باید دریافت کنید در قانون مهاجرت ایالات متحده تعریف شده است، و بستگی به هدف شما از مهاجرت دارد. در ایالات متحده دو طبقه بندی اصلی برای نوع روادید وجود دارند که عبارتند از:
• روادید غیر مهاجرتی – برای مسافرت موقت به ایالات متحده.
• روادید مهاجرت: برای سفر و زندگی دائم در ایالات متحده.
مطالعه و درک یک روادید
• درستی شماره گذرنامه خود را کنترل کنید
• درستی نام خود را کنترل کنید
• محل صدور روادید
• درستی تاریخ تولد خود را کنترل کنید.
• حرف "R" به معنای گذرنامه "معمولی" است (Regular Passport). کلاس (Class) نوع روادید را مشخص می سازد. نوع روادید صادر شده را با هدف از مسافرت خود کنترل نمائید
• حرف "M" نشان دهنده این نکته است که شما دارای روادید ورود چند باره (Multiple Times) به ایالات متحده هستید. اگر در این جا عددی وجود دارد، به آن تعداد دفعات می توانید وارد خاک ایالات متحده شوید.
• کلمه "توضیح" (Annotation) ممکن است شامل اطلاعات اضافی درباره روادید شما باشد. این مورد مشخص کننده شماره SEVIS و نام محل تحصیل شما است.
• عبارت "تاریخ انقضاء" (Expiration Date)، آخرین روزی را نشان می دهد که شما می توانید وارد ایالات متحده شوید. این تاریخ، ارتباطی با مدت زمانی که ممکن است شما در ایالات متحده اقامت کنید، ندارد.


در صورتی که من دانشجویی با مجوز روادید یک بار ورود به ایالات متحده باشم و یا اعتبار روادید من تمام شده باشد، آیا اگر برای سفر از ایالات متحده خارج شوم، می توانم برای ادامه تحصیل روادید خود را تمدید کنم؟


اگر شما در حین تحصیل خود و پس از انقضای روادید دانشجویی خود از ایالات متحده خارج شوید، برای دریافت روادید دانشجویی جدید، باید بار دیگر با یک افسر کنسولی ایالات متحده مصاحبه کنید تا صلاحیت شما مورد تایید قرار گیرد. به طور کلی، دانشجویان تمام وقتی که مدارک آنها نشان دهنده وضعیت تحصیلی خوب آنها در زمینه برنامه های دانشگاهی است، می توانند روادید جدید دانشجویی را برای بازگشت به ایالات متحده و ادامه تحصیل خود دریافت کنند. دانشجویان تمام وقت باید بتوانند مدارک لازم جهت نشان دادن پیشرفت های تحصیلی خود و همچنین اثبات توانایی خود برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی خود را ارائه کنند. شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن، برای مصاحبه خود وقت بگیرید، تا فرایند اداری صدور روادید مجدد، پیش از آغاز ترم تحصیلی جدید شما به پایان برسد.

من با روادید دانشجویی خود چه مدت می توانم در ایالات متحده اقامت داشته باشم؟


به طور کلی، هنگامی که شما با روادید دانشجویی وارد ایالات متحده می شوید، اعتبار روادید شما برابر با دوران تحصیل شما خواهد بود. این امر به معنای آن است که حتی اگر هنگام حضور در آمریکا، اعتبار روادید F-1 صادر شده در گذرنامه شما تمام شود، تا زمانی که شما دانشجوی تمام وقت باشید، می توانید در ایالات متحده بمانید. دانشجویان با روادید F-1 که دوره تحصیل آنها، مطابق با رواید I-20، به اتمام رسیده باشد، و تمامی دوره های عملی مجاز خود را نیز گذرانده باشند، به منظور کسب آمادگی برای ترک ایالات متحده و یا ادامه تحصیل خود در یک دانشگاه دیگر، می توانند 60 روز دیگر در ایالات متحده بمانند.
مراحل درخواست ویزا
1- تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین [1] DS-160
هر متقاضی باید یک اپلیکیشن فرم مجزا (حتی برای کودکان) را تکمیل نماید و پرینت صفحه تاییدیه آن را در روز مصاحبه به همراه داشته باشد. در تکمیل این فرم ، اسکن یک عکس تازه گرفته شده رنگی زمینه سفید در ابعاد 5*5 و رزولوشن 600*600 پیکسل، اطلاعات گذرنامه، مشخصات فردی، خانوادگی، شغلی، تحصیلی و توضیحات مرتبط با سفر متقاضی موردنیاز است.
2- تعیین قرارملاقات
هر متقاضی می باید پیش از دریافت ویزا توسط افسر صدور ویزا مورد مصاحبه قرارگیرد. برخی از کنسولگری های ایالات متحده افراد زیر 12 سال و بالای 80 سال را از مصاحبه معاف می کنند؛ اما توصیه می شود کلیه متقضیان، صرف نظر از سن، در مصاحبه حضور یابند. مدت زمان لازم جهت دریافت قرارملاقات برحسب نوع ویزای درخواستی، مکان موردنظر و فصل متغیر است.________________________________________
1- CEAC.STATE.GOV
سفر به آمریکا بدون ویزا

برنامه حذف ویزا Visa Waiver Program
برطبق توافق به عمل آمده بین دولت ایالات متحده و 37 کشور زیر، شهروندان این کشورها، در صورت احراز شرایط VWP نیازی به دریافت ویزا ندارند، این افراد می توانند 90 روز یا کمتر در ایالات متحده اقامت داشته باشند.
آندورا مجارستان نیزلند
استرالیا ایسلند نروژ
اتریش ایرلند پرتقال
بلژیک ایتالیا سان مارینو
برونئی ژاپن سنگاپور
چک لتونی اسلوواکی
دانمارک لیختن اشتاین اسلوونی
استونی لیتوانی کره جنوبی
فنلاند لوکزامبورگ اسپانیا
فرانسه مالت سوئد
آلمان موناکو سوئیس
یونان هلند تایوان
بریتانیا

مراحل ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.
اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا ست. این فرم را می‌توانید از بخش روادید کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.


برای امور مربوط به ویزا
مدارک موردنیاز:
مدارکی که علاوه بر فرم باید در اولین مراجعه به بخش ویزا، همراه داشته باشید
توجه: از کلیه‌ی مدارک باید فتوکپی داشته باشید؛ اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش روادید می‌ماند.

شناسنامه ایرانی
توجه: ترجمه‌ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد.

گذرنامه
توجه: اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست روادید باشد.
کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا
خورده، تهیه کنید.

سه قطعه عکس رنگی
توجه: در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر بگیرید.
عکس باید زمینه روشن، واضح و کاملاٌ جدید باشد و با ظاهر فعلی متقاضی مغایرتی نداشته باشد.

آدرس محل کار و منزل به طور دقیق.

اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:
• برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
• برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
• برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
• برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
• برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.

مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی

ترجمه یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
برای ارائه‌ی مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش روادید سفارت ایتالیا دارید که باید با در دست داشتن اصل گذرنامه و به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید.
بررسی اولیه‌ی مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه طول می‌کشد و ممکن است پاسخ قطعی نسبت به درخواست شما چند هفته‌ای هم بیشتر زمان ببرد.
بعد از موافقت با صدور روادید مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید، این‌ها هستند:
بیمه مسافرتی:
متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد؛
بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد ایتالیا
در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت
کل هزینه روادید


مراحل ویزای توریستی کانادا
درخواست ویزای اقامت موقت

شما می توانید برای درخواست ویزای خود از دفتر ویزای سفارت کانادا درآنکارا اقدام نمایید. متقاضیان خارج از ایران می توانند از دفاترو سفارت های کانادا در کشوری که در آن حضور دارند برای تقاضای ویزا اقدام نمایند.
لطفا توجه داشته باشید که درخواست شما باید کامل بوده و شامل کلیه مدارک لازمه و مدرک پرداخت هزینه ویزا باشد.
لطفا فقط در صورت تقاضای سفارت برای فرستادن مدارک بیشتر، مدارک خود را به سفارت ارسال نمایید.
کلیه اسنادی که پس از ارائه فرم درخواست ویزای اولیه ارسال شود، از نظر سفارت قابل قبول نخواهد بود.
پس لطفاً توجه داشته باشید که درخواست ویزا ومدارک شما از ابتدا کامل باشد!
از شما خواهشمندیم به هیچ عنوان گذرنامهً اصلی خود را برای سفارت ارسال نفرمایید.
امکان بازپس فرستادن مدارک شما از سوی سفارت کانادا وجود ندارد، بنابراین لطفا تنها کپی موثق مدارک اصلی و ترجمه رسمی آنها را برای ما ارسال دارید.
به شما پیشنهاد می شود درخواست ویزای خود را با خدمات پیک حرفه ای به دفتر ویزای سفارت کانادا درآنکارا ارسال نمایید.
در خواست ویزای اقامت دائم
بدنبال بسته شدن بخش ویزای سفارت کانادا در دمشق در ژانویه 2012، بررسی پرونده متقاضیان اقامت دائم در کانادا، به بخش ویزای سفارت در آنکارا محول شد.
با توجه به حجم کاری موجود، بخش ویزای سفارت کانادا قادر به پاسخگویی به سوالات متقاضیان در خصوص آخرین وضعیت پرونده، زمان لازمه برای اعلام نتیجه پرونده، اعلام دریافت مدارک و یا تایید انتقال پرونده ها نخواهد بود.
لطفا تنها در موارد زیر با بخش ویزای سفارت تماس بگیرید:
آدرس یا مشخصات تماس با شما (شماره تلفن، ای- میل ...) تغییر یافته باشد.
از درخواست ویزای خود منصرف شده باشید.
نماینده و یا وکیل خود را تغییر داده باشید.
آدرس ای – میل بخش ویزای سفارت کانادا در آنکارا :
Ankara-im-enquiry@international.gc.ca
لطفا در نظر داشته باشید که پس از مطالعه و بررسی کامل پرونده در صورت نیاز، اطلاعات یا دستورالعمل های لازمه به شما ارسال خواهد شد.
دارندگان اقامت دائم بدون کارت پی آر- درخواست برای مدرک سفر به کانادا
برای ارائه درخواست خود می توانید فرمها و مدارک لازمه را از طریق پست سفارشی ( که آن را توصیه می کنیم) به بخش ویزای سفارت کانادا در آنکارا ارسال نموده و یا شخصا در ساعات ادارای تحویل دهید.
برای اجتناب از هر گونه اتلاف وقت، لطفا از کامل بودن فرمها و مدارک لازمه و نیز ضمیمه بودن فیش پرداخت هزینه، اطمینان حاصل نمایید.
لطفا پاسپورت خود را ارسال ننمایید.
رایج ترین سوالات سفارت کانادا
رایج ترین سوالات
متقاضيان ویزای اقامت موقت ( ديدار ، دانشجويی ، کار ) و متقاضیان مدارک سفر برای افراد دارای اقامت کانادا
چگونه می توانم درخواست ويزای خود را به سفارت کانادا تحويل دهم ؟

اگر می خواهيد درخواست ويزای خود را به قسمت ويزای سفارت کانادا در آنکارا تحويل دهيد ، لطفاً پرونده خود را به وسيله يکی از شرکت های خصوصی ارسال مدارک به آدرس ما ارسال نماييد:
IMMIGRATION SECTION
Cinnah Caddesi no: 58
06690, Cankaya
Ankara, Turkey
توجه داشته باشيد درخواست ها ی ارسال شده به وسيله ايميل پذيرفته نمی شود.
آيا می توانم درخواست خود را به بخش ويزای سفارت کانادا در کشورهای دیگر بغیر از ترکیه تحويل دهم ؟
بله ، اما تنها به صورت حضوری . شما بايد شخصاً در سفارت کانادای کشور مورد نظر خود حضور پيدا کنيد. لطفاً برای کسب اطلاعات بيشتر در مورد ساعات کار و شرايط لازم برای درخواست رواديد به سايت اينترنتی بخش ويزای سفارت کانادای کشور مربوطه مراجعه نماييد.
برای درخواست ویزای دانشجویی چه زمانی باید اقدام نمایم؟
مدت بررسی پرونده ها با توجه به زمان، فصل و حجم کاری متغیر بوده و بررسی برخی پرونده ها بیشتر طول می کشد. برای اجتناب از هر گونه دیرکرد و مشکل احتمالی پیشنهاد می شود تقاضای خود را حداکثر 4 ماه قبل از تاریخی که لازم است در کانادا باشید، ارسال نمایید.
لطفا در نظر داشته باشید که هیچگونه ضمانتی در خصوص اینکه ویزای شما حتما صادر شده و یا بررسی درخواستتان قبل از زمان آغاز تحصیل شما در کانادا به نتیجه برسد وجود ندارد.
آيا اگر حضوراً به سفارت کانادا در آنکارا مراجعه نمايم ، رسيدگی به پرونده من سريع تر خواهد شد ؟
خواهشمند است توجه فرماييد که ارائه حضوری پرونده تان به سفارت ما در آنکارا ، رسيدگی به درخواست شما را سريع تر نخواهد کرد. به تمامی درخواست ها به نوبت و به ترتيب تاريخ دريافت ، بدون توجه به اين که آيا حضوراً تحويل داده شده اند و يا به سفارت ارسال شده اند ، رسيدگی خواهد شد.
لطفاً در این خصوص به نکات زير توجه فرماييد :
بيشتر درخواست ها مشمول انتظار چند هفته ای به منظور انجام بررسی سوابق و حصول عدم سوء پيشينه که یکی از مراحل اجباری در پروسه صدور ویزا می باشد، هستند.
سالن انتظار ما ظرفیت زیادی نداشته و ساعات کاری ما محدود می باشد. کارمندان ما بایستی تمامی وقت خود را صرف رسيدگی به پرونده ها نمايند و در نتيجه نمی توانند پاسخگوی سؤالات شخصی بوده و یا به مشاوره و غيره بپردازند.
توجه داشته باشید که مدت زمان رسيدگی به پرونده هايی که به وسيله يکی از شرکت های خصوصی و یا پیک های ارسال مدراک فرستاده شده اند، دقيقاً به اندازه ارائه حضوری مدارک طول خواهد کشيد. علاوه بر اینکه تحویل غیر حضوری، از نظر صرف وقت و هزينه برای شما به مراتب با صرفه تر خواهد بود.
چه مدارکی را بايد بهمراه فرمهای درخواست ویزای خود ارائه دهم ؟
لطفاً اطمينان حاصل کنيد که پرونده شما حاوی موارد زير می باشد:
فرم درخواست تکميل شده با کامپيوتر و وليديت شده (validated) که حاوی صفحه بارکد و امضای متقاضی باشد . فرم درخواست دست نويس پذيرفته نمی شود و بدون رسيدگی، به متقاضی بازگردانده خواهد شد.
پرداخت وجه ويزا
کپی گذرنامه متقاضی (صفحه حاوی مشخصات فردی و صفحات حاوی مهر يا ويزا در گذرنامه های فعلی و پيشين). لطفاً اصل گذرنامه خود را ارسال نفرماييد.
مدارک ضميمه (هر مدرکی که اصل آن به انگليسی يا فرانسه نباشد بايد با ترجمه رسمی ارائه شود).
لطفاً به خاطر داشته باشيد که کامل بودن فرمها و مدارک درخواست رواديد، مسؤوليت شخص متقاضی است تا افسر ويزا بتواند با در دست داشتن اطلاعات درست و کامل در مورد پرونده بهترین تصميم را اتخاذ نماید.
آيا لازم است که اصل گذرنامه خود را به همراه درخواست رواديد تحويل دهم ؟
خير . در واقع شما نبايد اصل گذرنامه خود را به همراه مدارکتان ارسال کنيد. فتوکپی صفحه اول گذرنامه که حاوی مشخصات فردی شما است را به همراه صفحاتی از گذرنامه های فعلی و پيشين بفرستيد که دارای مهر و رواديد می باشند.
چگونه می توانم وجه ويزا را پرداخت نمايم؟
هرینه ویزا را می توانید بصورت دلار کانادا بپردازید. منبعد پرداخت وجوه از ایران ممکن نخواهد بود- پرداخت از طریق بانک تجارت نیز از این پس مقدور نخواهد بود.
رسيدگی به پرونده ها چقدر طول می کشد؟
در اين مقطع ، متأسفانه قادر به تخمين مدت زمان رسيدگی به پرونده ها نيستيم و مدت زمان های ذکر شده در سايت اينترنتی ما منبعد قابل اجرا نمی باشد. به محض اینکه تصميم گيری در مورد پرونده شما به نتیجه برسد، با شما تماس خواهيم گرفت.
آيا ترجمه رسمی مدارک ضروری می باشد ؟
بله. هر مدرکی که اصل آن به انگليسی و يا فرانسه نباشد ، لازم است به همراه ترجمه رسمی ارائه گردد.
من دعوتنامه و مدارکی از ميزبان خود دريافت کرده ام . آيا لازم است که ميزبان من آنها را برای شما بفرستد؟
خير . خواهشمنديم کلیه مدارک را جمع آوری کرده و آن ها را یک جا به همراه درخواست اولیه خود ارسال نماييد. به دليل حجم زياد درخواست ها ، امکان پی گیری و ضمیمه کردن بعدی دعوتنامه ها و يا ساير مدارک تکميلی که به صورت جداگانه و پس از ارسال فرمهای درخواست اولیه و بدون شماره پرونده برای ما ارسال شوند ، برای ما وجود ندارد.
چگونه با ما تماس خواهيد گرفت ؟
ما با شما و یا نماینده قانونی شما از طريق ایمیل تماس خواهیم گرفت . بنابراین برای شما و یا نماینده قانونی شما ارائه آدرس ایمیل قابل اطمینان در فرم درخواست الزامی است. چنانچه آدرس ایمیلتان تغییر یافت ، لطفاً مراتب را بلافاصله به ما اطلاع دهید. ما توصیه می کنیم مرتباً ایمیل خود را بازدید نمایید تا مطمئن شوید که هر گونه پیامی از جانب ما را دریافت می کنید.
نکات طلایی درباره ویزای آمریکا(قسمت اول)
اطلاعات در مورد سفارت امریکا
هر متقاضی باید موارد زیر را قبل از برنامه ریزی قرار ملاقات از طریق این سرویس تکمیل نماید
1. که نیاز به ویزا دارید یا خیر ؟
2. عکس خود را گرفته اید؟
3. تکمیل فرم درخواست
4. گرفتن وقت مصاحبه
5. هزینه درخواست
6. جمع آوری مدارک
7. تحویل مدارک
8. دریافت گذرنامه خود

مرحله 1: که نیاز به ویزا دارید یا خیر؟
شما باید مطلع باشید که نیاز به اخذ ویزا هستید یا خیر.

مرحله 2: آیا عکس خود را گرفته اید؟
هر کس نیاز به آپلود یک عکس دیجیتال با رزولوشن بالای 600X600 برای تکمیل فرم DS-160 میباشد ، تصویر باید موارد مورد نیاز ما را تامین کند.

مرحله 3: تکمیل فرم های درخواست
فرمهای مختلف برای افراد مختلف مورد نیاز است و کلیه متقاضیان باید فرم DS-160 را تکمیل نمایند.
مرحله 4: برای گرفتن وقت ملاقات
قرار ملاقات ما همه آنلاین یا از طریق تلفن میباشد . هیچ گونه مصاحبه ای بدون گرفتن وقت قبلی امکان پذیر نمیباشد. خواهشمند ایم طبق زمان مقرر در سفارت حصور داشته باشید.

مرحله 5: هزینه درخواست
در صورت پرداخت به صورت اینترنتی اثبات از پرداخت آن نیازمند است.
گام 6: جمع آوری اسناد
بسته به نوع ویزای شما مدارک مورد نیاز متفاوت میباشد که از سایت سفارت میتوانید جمع آوری نمایید.
مرحله 7: ثبت مدارک در روز مصاحبه
مدارک جمع آوری شده را در روز مصاحبه ی خود به صورت کامل ارایه دهید و آماده ی مصاحبه باشید.

گام 8: دریافت گذرنامه
بعد از مصاحبه در صورت موافقت با درخواست ویزای شما،شما میتوانید پاسپورت خود را با خود داشته باشید، به محض آماده شدن ویزا ،شما را برای ارسال پاسپورت برای الصاق برچسب ویزا مطلع خواهیم ساخت.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای اروپا
جهت ویزای شینگن مدارک ترجمه شده زیر نیاز میباشد
پاسپورت جدید(با حداقل شش ماه اعتبار-امضا شده)
پاسپورت قدیم(به همراه کپی از ویزا های معتبر قبلی)
یک قطعه عکس 4.5*3.5 با زمینه روشن-تمام رخ و واضح(طبق استاندارد اروپا)
شناسنامه متقاضی به همراه شناسنامه تمامی اعضای خانواده(همسر و فرزندان)
سند ازدواج
گواهی اشتغال به کار و یا بازنشستگی(با ذکر سمت/سابقه کار/حقوق دریافتی ماهیانه/مرخصی مدت سفر)
فیش حقوقی سه ماه اخیر
پروانه کار و یا جواز کسب و یا روزنامه رسمی یا اسناسنامه شرکت مربوطه
گواهی اشتغال به تحصیل جهت افراد در حال تحصیل مسافرین در حال تحصیل
*توضیحات:لازم به ذکر است تمامی مدارک فوق بایستی به تائید (مدیرعامل مرکز مربوطه برسد)
پرینت حساب بانکی از سه ماه اخیر به همراه ریز گردش حساب با مهر و امضا شعبه بانک مربوطه(دولتی-خصوصی)
نوع حساب فرقی نداشته و مهم گردش بالای حساب و حداقل 15 میلیون تومان موجودی میباشد.
نکته مهم:هرچقدر مبلغ موجود درحساب بیشتر بوده و یا گردش حساب زیاد باشد درصد قبولی بیشتر است.
نامه تمکن مالی(تایید شده توسط بانک بانک مربوطه)+(تاییدیه امور بین الملل)
سند مالکیت و یا اجاره نامچه و یا مبایعه نامه(قرارداد فروش و یا قرارداد خرید)
نکته مهم:هرچقدر تعداد سند و اجاره نامه مربوط به متقاضی و یا همسر یا پدرومادر بیشترباشد امکان قبولی بیشتر میباشد
-لازم به ذکر تمامی مدارک باید ترجمه شده باشد و هیچ یک از مدارک در گرو سفارت باقی نمی ماند.
-مهم:لازم به ذکر است که از تاریخ اخذ پرینت بانکی تا روز تحویل مدارک مسافر به سفارت،مانده حساب مربوطه یکباره کم
-نشود،ممکن است سفارت در صورت لزوم پرینت حساب جدید از متقاضی بخواهد.
هر مدرک و سندی به هر شکل که وابستگی شما را به ایران و برگشت مسافر را تضمین کند برای سفارت مهم بوده و
تاثیر مثبت دارد.
شخصی که به تنهایی متقاضی اخذ ویزا میباشد،مدارک خانواده که مسافر را همراهی نمیکنند هم جهت ارائه مفید میباشد.
در صورتی که مسافر کم سن وسال باشد بهتر است که برای پدریا مادر شخص هم ویزا اقدام شود.

رد درخواست صدور روادید(بند ب14)
ایالات متحده جامعۀ بازی است. بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر، ایالات متحده کنترل داخلی را برای اکثر بازدید کنندگان از این کشور، مثل ثبت نام در سازمانی محلی، در نظر نگرفته است. برای برخورداری از امتیاز مسافرت بدون دردسر به ایالات متحده، افراد دارای تابعیت بیگانه مسئول هستند قبل از این که روادید بازدید یا روادید دانشجویی برای آنها صادر شود ثابت کنند که قصد بازگشت به کشور خود را دارند. قوانین مهاجرت ما از کارمندان کنسول گری ها خواسته اند که به هر متقاضی روادید به منزلۀ فردی نگاه کنند که قصد مهاجرت دارد مگر این که فرد متقاضی بتواند خلاف آن را ثابت کند.
بند 214(ب) چیست؟
بند 214(ب) بخشی از قانون مهاجرت و ملیت (INA) است. این بند عنوان می دارد:
هر فرد دارای تابعیت بیگانه، مهاجر محسوب می شود تا زمانی که بتواند، در زمان درخواست برای پذیرش به کشور آمریکا، کارمند ادارۀ مهاجرت را متقاعد نماید که وی محق است در زمرۀ افراد دارای وضعیت غیر مهاجر در نظر گرفته شود...
هر متقاضی برای این که واجد شرایط دریافت روادید بازدید کننده یا دانشجویی باشد باید واجد شرایط به ترتیب ذکر شده در بند های101(الف) (15) (ب) یا (اف) از قانون INA باشد. عدم برخورداری از این شرایط منجر به رد درخواست صدور روادید مطابق با بند 214(ب) قانون اینا می شود. بیشترین مبنای رد صدور روادید مربوط به این استلزام می شود که بازدید کننده یا دانشجوی احتمالی مقیم خارج از کشور باشد و قصد صرف نظر از این اقامت را نداشته باشد. متقاضیان می توانند داشتن اقامت در خارج از کشور را با نشان دادن داشتن وابستگی هایی در خارج از کشور نشان دهند که آنها را مجبور می سازد در پایان اقامت موقت شان در ایالات متحده، این کشور را ترک کنند. وظیفۀ اثبات این امر، طبق قانون، بر عهدۀ متقاضی است.
کارمندان کنسولگری ما کار مشکلی دارند. آنها باید در مدت کوتاهی تصمیم بگیرند که آیا فرد متقاضی واجد شرایط دریافت روادید موقت هست یا خیر. در اکثر موارد، این تصمیم گیری پس از مصاحبه ای کوتاه با متقاضی و مرور هر گونه مدرکی دال بر وابستگی که متقاضی ارائه داده است صورت می گیرد.
چه مواردی "وابستگی قوی" در نظر گرفته می شوند؟
وابستگی قوی از کشوری به کشور دیگر، شهری به شهری دیگر، فردی به فرد دیگر فرق می کند. بعضی نمونه های وابستگی می توانند شغل، خانه، خانواده، حساب بانکی باشند. "وابستگی ها" جنبه های مختلفی از زندگی شما هستند که شما را به کشور محل اقامت تان وابسته می سازند: مایملک شما، کار، روابط اجتماعی و خانوادگی.
به عنوان شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی، به وابستگی های خود در ایالات متحده فکر کنید. آیا کارمند کنسول گری در کشوری خارجی این طور در نظر می گیرد که شما دارای اقامت ایالات متحده هستید که قصد صرف نظر از آن را ندارید؟ پاسخ این سؤال احتمالاً در صورتی "آری" خواهد بود که شما شغل، خانواده داشته باشید، این که آیا صاحب خانه یا آپارتمانی هستید یا آن را اجاره کرده اید، یا این که آیا تعهدات دیگری دارید که شما را ملزم می سازد در پایان بازدیدتان از خارج از کشور به ایالات متحده باز گردید. وضعیت هر فرد متفاوت است.
کارمندان کنسول گری ما از این تنوع آگاه هستند. هنگام مصاحبه برای صدور روادید، آنها به هر در خواست به صورت جداگانه نگاه می کنند و عوامل حرفه ای، اجتماعی، فرهنگی و سایر موارد را در نظر می گیرند. در مورد متقاضیان جوان تر، که ممکن است هنوز فرصت این را نداشته اند که وابستگی های زیادی ایجاد نمایند، کارمند کنسول گری ممکن است به نیت های خاص این متقاضیان، وضعیت خانوادگی آنها، برنامه های طولانی مدت و آینده شان در کشور محل اقامت شان نگاه کند. هر مورد به صورت منفرد بررسی می شود و مطابق با قانون هر گونه توجه لازم به آن مورد مبذول خواهد شد.
آیا رد درخواست روادید مطابق با بند 214(ب) دائمی است؟
خیر. اگر متقاضی بتواند شواهد قانع کنندۀ دیگری دال بر وابستگی در خارج از ایالات متحده نشان دهد هنگام ارائه مجدد تقاضا کارمند کنسولگری پروندۀ وی را مجدداً در نظر خواهد گرفت. متأسفانه، تا زمانی که تغییر قابل ملاحظه ای در شرایط شخصی، حرفه ای و مالی بعضی از متقاضیان به وجود آید بدون توجه به این که چند بار درخواست مجدد ارائه داده اند واجد شرایط دریافت روادید غیر مهاجرتی نخواهند بود.
من چه کمکی می توانم بکنم؟
شما می توانید برای شخص دعوت نامه بفرستید یا از وی حمایت کنید. با وجود این، هیچ تضمینی وجود ندارد که برای دوست، خویشاوند یا دانش آموز تبعۀ خارج شما روادید صادر شود. متقاضیان روادید باید طبق شرایط خود و نه بر اساس قول حامی آمریکایی شان واجد شرایط دریافت روادید باشند.
اگر درخواست روادید مطابق با بند 214(ب) رد شد، چه می توان کرد؟
متقاضیانی که درخواست روادید آنها مطابق بند 214(ب) رد شده است می توانند مجدداً برای دریافت روادید تقاضا دهند. وقتی این کار را می کنند، باید بتوانند شواهد بیشتری دال بر وابستگی خود ارائه دهند یا این که نشان دهند از زمان ارائۀ درخواست اول شان چه تغییری در شرایط آنها ایجاد شده است. این کار به پاسخ به سؤال زیر قبل از ارائۀ درخواست مجدد کمک می کند: (1) آیا من وضعیتم را به درستی توضیح داده ام؟ (2) آیا کارمند کنسول گری چیزی را از قلم انداخته است؟ (3) آیا اطلاعات بیشتری وجود دارند که بتوانم به عنوان شواهد دال بر اقامت و وابستگی قوی خود در خارج ارائه دهم؟
همچنین در نظر داشته باشند که هر بار درخواست صدور روادید ارائه می دهند، بدون در نظر گرفتن این که آیا روادید برای آنها صادر می شود یا خیر، باید مبلغ غیر قابل برگشت ارائۀ درخواست را بپردازند.
چه کسی می تواند بر کارمند کنسولگری تأثیر بگذارد تا تصمیمش را تغییر دهد؟
قانون مهاجرت مسئولیت صدور یا رد درخواست صدور روادید را به عهدۀ کارمندان کنسولگری در خارج از کشور گذاشته است. آنها تصمیم نهایی در مورد همۀ موارد مربوط به روادید را اتخاذ می کنند. از نظر داشتن نظارت، وزارت امور خارجه ایالات متحده این اختیار را دارد که تصمیم های کنسولگری ها را مورد بررسی قرار دهد، اما این اختیار محدود به تعبیر قانون می شود تا تعیین حقایق. مسئلۀ مطرح در صورت رد درخواست صدور روادید، این که آیا متقاضی واجد اقامت مورد نیاز در خارج از کشور هست یا خیر مسئلۀ ای است که به تعیین حقایق مربوط است. بنابراین، این امر منحصراً در اختیار کارمندان کنسولگری در محل ارائۀ خدمات خارجی است که این مسئله را حل کنند. متقاضی تنها می تواند با ارائۀ شواهد قانع کنندۀ جدیدی دال بر داشتن وابستگی قوی، این تأثیر را بر کارمندان کنسولگری بگذارد که تصمیم خود مبنی بر رد درخواست صدور روادید را تغییر دهند.
برای هر گونه پرسش در مورد روادیدی که در خارج از کشور در جریان بررسی است باید با سفارت یا کنسولگری مربوط ایالات متحده که مشغول رسیدگی به پروندۀ شما هستند تماس بگیرید.

ایالات متحده سفارتخانه ای در ایران ندارد. ایرانیان برای درخواست روادید غیرمهاجرتی باید به کجا مراجعه کنند؟
ایرانیان می توانند از تمامی سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده که روادید غیرمهاجرتی صادر می کنند، وقت مصاحبه گرفته و درخواست دریافت روادید غیر مهاجرتی خود را ارائه دهند. با این حال، اگر به زبان انگلیسی و یا زبان رایج کشوری که قصد دارید از آنجا درخواست روادید خود را ارائه دهید، مسلط نیستید، باید توجه داشته باشید که عدم آشنایی افسر کنسولی مصاحبه کننده با شرایط داخلی کشور شما ممکن است سبب شود تا اثبات این موضوع که شما واجد شرایط لازم جهت دریافت روادید هستید، دشوارتر باشد. افسرهای کنسولی ما در دبی و آنکارا به زبان فارسی صحبت می کنند، و بسیاری از ایرانیان متقاضی دریافت روادید غیرمهاجرتی به این دو شهر مراجعه می کنند.
چرا به اتباع برخی از کشورها تنها روادیدی با مجوز یک بار ورود اعطا می شود؟


به طور کلی اعتبار روادیدها بر مبنای هماهنگی متقابل بین دو کشور است و اعتبار روادید صادرشده برای اتباع یک کشور خارجی برای سفر به ایالات متحده، همانند همان اعتباری است که به اتباع ایالات متحده برای سفر به آن کشور داده می شود. (به عنوان مثال، روادید بازدید از ایالات متحده برای یک شهروند اهل سوریه، دارای مجوز ورود متعدد به داخل ایالات متحده و اعتباری 24 ماهه است، و به همین شکل، روادید صادرشده برای آمریکایی هایی که به سوریه سفر می کنند نیز دارای مجوز ورود متعدد و اعتباری 24 ماهه است.) در مورد ایران و سایر کشورهایی که ما با آنها هیچ گونه توافق و هماهنگی متقابلی نداریم، معمولاً روادید صادرشده برای اتباع این کشورها دارای مجوز یک بار ورود به ایالات متحده و اعتباری سه ماهه است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به جدول هماهنگی های متقابل با کشورهای جهان در تارنمای Travel.state.gov مراجعه کنید.
سیاست کلی برای کسانی که خواستار دریافت روادید ورود به ایالات متحده (U.S.) هستند، چیست؟
رای دریافت روادید غیرمهاجرتی، متقاضیان معمولاً از نزدیکترین سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده، وقت قبلی گرفته و هزینه درخواست روادید را پرداخت می کنند. متقاضی، مصاحبه ای حضوری با افسر کنسولی خواهد داشت که افسر کنسولی برای تصمیم گیری در این زمینه که آیا متقاضی واجد شرایط لازم برای دریافت روادید ایالات متحده است یا خیر، از او سوال هایی را خواهد پرسید و مدارک او را مورد بررسی قرار خواهد داد. پس از مصاحبه و انجام امور اداری لازم، در صورتی که متقاضی واجد شرایط لازم باشد، سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده برای او روادید صادر خواهد کرد.
متقاضیان دریافت روادید مهاجرتی که خواستار اقامت دائم در ایالات متحده هستند، باید نخست نامشان در یک درخواست ارائه شده به اداره خدمات اعطای تابعیت و مهاجرت به ایالات متحده (USCIS) ذکر شده باشد. این درخواست ها اغلب بر مبنای روابط فامیلی و یا استخدامی ارائه می شوند، اما کسانی که قصد سرمایه گذاری در ایالات متحده را دارند نیز می توانند این درخواست ها را ارائه کنند. پس از مورد تایید قرار گرفتن این درخواست ها، مرکز ملی صدور روادید وزارت امور خارجه به متقاضیان اطلاع می دهد تا وقت مصاحبه حضوری را با یک افسر کنسولی در یکی از سفارتخانه ها و یا کنسولگری های ایالات متحده هماهنگ کنند. در صورتی که افسر کنسولی تایید کند که متقاضی واجد شرایط لازم است، و هیچ گونه نگرانی امنیتی در مورد او وجود ندارد، سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده روادید مهاجرتی متقاضی را صادر خواهد کرد.
پس از مطالعه این صفحه، می توانید با مراجعه به تارنمای Travel.state.gov، که متعلق به وزارت امور خارجه است، اطلاعات بیشتری را در مورد روند صدور روادید مهاجرتی و غیرمهاجرتی کسب کنید.
آیا سفارتخانه ها و کنسولگری های مختلف ایالات متحده دارای استانداردهای متفاوتی در زمینه اعطای روادید هستند؟
شیوه رسیدگی به درخواست های دریافت روادید ممکن است تفاوت داشته باشد، اما تمامی سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده که افراد برای دریافت روادید به آنها مراجعه می کنند، در چهارچوب استانداردهای یکسانی تحت قوانین و سیاست های ایالات متحده فعالیت می کنند.
انواع ویزای آمریکا
ویزای بازدید کنندهVisitor Visa
یکی از انواع ویزای غیرمهاجرتی است و به متقضایانی که قصد سفر موقت به منظور توریستی B-2، یا کاری1 B- و یا ترکیبی از این دو B1/B2را دارند تعلق می گیرد. به طور کلی، تمامی شهروندان خارجی که قصد سفر به ایالات متحده را دارند، چه به منظور اقامت موقت و چه مهاجرت، ملزم به دریافت ویزا هستند.
ویزای کاری B-1
- سفر به منظور مبادلات تجاری، عقد قرارداد، اعطای نمایندگی، بازرسی و ...
- حضور در کنفرانس های علمی، تخصصی، مطالعاتی و ...
- خرید ملک
ویزای توریستی B-2
- سفر به منظور گردش و تفریح
- ملاقات اقوام و دوستان
- معالجات پزشکی
- شرکت در مراسم رسمی سازمان های اجتماعی
- شرکت در مسابقات ورزشی یا هنری غیرحرفه ای ( درصورتی که نیاز به پرداخت هزینه خاصی نباشد.)

- شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت (بدون دریافت مدرک معتبر)
انواع ویزای کوتاه مدت آمریکا
متقاضیان و هدف سفر نوع ویزا مدارک مورد نیاز پیش از ارائه درخواست
ورزشکاران آماتور و حرفه ای (رقابت برای کسب جایزه مادی) B-1
(NA)4
دانشجویان و بازیدکنندگان تبادلاتی ---J---
SEVIS1
متخصصان حرفه ای استرالیایی E-3
DOL2
کارت عبور از مرز: مکزیک BCC
(NA)
بازدیدکنندگان تجاری B-1
(NA)
خدمه کشتی و هواپیما ---D---
(NA)
دیپلمات ها و افراد دولتی خارجی ---A---
(NA)
کارگران خانگی B-1
(NA)
کارکنان مراکز بین المللی خاص و اعضای ناتو G1-G5, NATO
(NA)
نظامیان خارجی مستقر در امریکا A-2
NATO1-6
(NA)
افراد استثنایی با توانایی خارق العاده در علوم، هنر، تحصیلات، کار یا ورزش ---O---
USCIS3
متخصصان مربوط به برنامه تجارت آزاد (FTA)
شیلی و سنگاپور H-1B1 -Chile
H-1B1 -Singapore
DOL
بازدیدکنندگان فرهنگی بین المللی Q
USCIS
Intra-company transferees ---L---
USCIS
معالجات پزشکی B-2
(NA)
روزنامه نگارها و خبرنگاران ---I---
(NA)
NAFTA کارکنان حرفه ای:
مکزیک و کانادا TN/TD
(NA)
هنرمندان و ورزشکاران ---P---
USCIS
پزشکان J , H-1B
SEVIS
اساتید، دانشمندان، معلمان (بازدیدکنندگان تبادلاتی) ---J---
SEVIS
مبلغان مذهبی ---R---
USCIS
مشاغل تخصصی نیازمند دانش خاص H-1B
DOL then USCIS
دانشجویان آکادمیک و حرفه ای F, M
SEVIS
کشاورزان موقت H-2A
DOL then USCIS
کارگران موقت فصلی H-2B
DOL then USCIS
بازدیدکنندگان توریستی B-2
(NA)
کسانی که تحت آموزش برنامه ای خاص هستند اما نه به منظور استخدام H-3
USCIS
سرمایه گذاران ---E---
(NA)
ترانزیت و عبور از امریکا ---C---
(NA)
قربانیان امور جنایی U
USCIS
قربانیان قاچاق انسان ---T---
USCIS
متقاضیان تجدید ویزا در امریکا(NA)


توضیح علایم اختصاری جدول فوق:
1- SEVIS: تاییدیه ورود به سیستم اطلاعاتی بازدیدکنندگان تبادلاتی و دانشجویی
INFORMATION SYSTEMSTUDENT AND ECXCHANGE VISITOR
2- DOL: کارفرمای امریکایی باید پیش از تکمیل درخواست USCIS ،از اداره کار امریکا گواهی کارگران خارجی را تهیه نماید.
3- USCIS: تاییدیه خدمات مهاجرتی وشهروندی ایالات متحده US CITIENSHIP AND IMMIGRATION SERVICES

(فرم درخواست بستگی دارد به نوع ویزای درخواستی)

بازدید : 12508
★★★★★★★★★★ 5/ 5 12508
Your رای:
جدیدترین آگهی های ساير خدمات مسافرتي 135 مورد
تور گلاب گیری کاشان

تور گلاب گیری کاشان

آرمان محمدی
1397/2/8 14:09:57

تور گلاب گیری کاشان - نیاسر 1397 گشت ها : نیاسر بازدید از باغ گل و خرید بازدید از خانه های تاریخی (بروجردی و طباطبائی ها) بازدید از باغ و حمام فین کاشان خدمات : یک وعده صبح…

بلیط هواپیما در کلیه مسیرها

بلیط هواپیما در کلیه مسیرها

دفتر پیشخوان حصیراباد اهواز
1396/7/7 21:02:44

رزرو بلیط هواپیما (لحظه آخری ) برای تمام خطوط هواپیمایی کشور با کمترین قیمت خرید، رزرو و فروش اینترنتی بلیط هواپیما رزرو و خرید اینترنتی بلیط هواپیمابه صورت سیستمی و…

رزرواسیون هتل در سراسر دنیا

رزرواسیون هتل در سراسر دنیا

موسوی
1396/6/11 10:32:27

شرکت خدمات مسافرتی زورق دریا انجام خدمات رزرو هتل در سراسر دنیا صدور بلیط هواپیما از مبدائ غیر از ایران اخذ ویزای شنگین برگزاری تور اروپا اخذ اقامت اروپا آدرس: شریع…

پیکاپ ویزای انگلیس - ایران آنکارا

پیکاپ ویزای انگلیس - ایران آنکارا

کارگزاری ایران آنکارا
1396/6/8 12:47:55

ایران آنکارا 03 67 73 88 از آنجایی که جهت درج ویزا نیازی به حضور شخص نیست، پاسپورت ها می توانند از طریق نماینده ی ایران آنکارا به سفارت تحویل داده شوند. انجام اقدامات مرب…

پیکاپ پاسپورت ، وقت سفارت

پیکاپ پاسپورت ، وقت سفارت

ایران آنکارا
1396/5/29 15:16:57

پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا پیکاپ پاسپورت وقت سفارت پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا و آمریکا در دبی وقت س

اقامت هتل 5ستاره چمران شیرااز

اقامت هتل 5ستاره چمران شیرااز

طاهره ثمرصفا
1396/5/28 16:38:47

اقامت هتل 5* چمران شیراز نرخ استثنایی ویژه 18 تا 20 اردیبهشت نرخ هر شب اتاق 170 هزار تومان خدمات هتل 5ستاره چمران صبحانه بوفه کامل+ چای+ نسکافه+آب معدنی داخل اتاق+ تخفیف ج…

پیکاپ ویزای آمریکا، پیکاپ ویزای کانادا، پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزای آمریکا، پیکاپ ویزای کانادا، پیکاپ ویزا

آقای بابایی
1396/5/28 15:37:09

پیکاپ پاسپورت پیکاپ ویزای کانادا و امریکا و انگلیس پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا پیکاپ ویزای انگلیس شامل:تکمیل فرم ، واریزی وجه ،ارسال مدارک ، پیک…

ویزای اوکراین

ویزای اوکراین

نيلوفرانه ايرانيان
1396/5/28 13:22:24

ویزای فوری اوکراین سفرهای نیلوفرانه ایرانیان مدعی تخصصی ترین شرکت ارائه خدمات پرواز اوکراین در ایران می باشد. نماینده رسمی بیمه مسافرتی قابل قبول سفارت اکراین کارگ…

شرکت در ارزان ترین تور با آژانس مسافرتی فهیم گشت

شرکت در ارزان ترین تور با آژانس مسافرتی فهیم گشت

آژانس مسافرتی فهیم گشت
1396/5/24 9:14:59

جهت شرکت در ارزن ترین تور با آزانس مسافرتی فهیم گشت در تماس باشید .فهیم گشت برگزار کننده انواع تورهای خارجی و تورهای داخلی با قیمت ارزان و ارائه خدامت با کفیت بالا می …

اجاره ون

اجاره ون

ابهری
1396/5/9 10:00:15

اجاره ون موسسه توریستی و تشریفاتی رابی گشت اجاره ون دلیکا ، سرویس دربستی و ثابت موسسات و شرکتها

سایت رزرو آنلاین بلیط هواپیما (رایگان)

سایت رزرو آنلاین بلیط هواپیما (رایگان)

مهدی بارانی
1396/5/9 9:59:48

سایت رزرو آنلاین بلیط هواپیما (رایگان) رویای مسافرت آنلاین حقیقت دارد. از مسافرت آنلاین خود لذت ببرید. دیگر نیازی نیست برای انجام رزرو بلیط خود ساعت ها پشت خط آژانس ه…

پیکاپ ویزا،پیکاپ ویزای آمریکا، پیکاپ ویزای کانادا، پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا،پیکاپ ویزای آمریکا، پیکاپ ویزای کانادا، پیکاپ ویزا

کارگزاری ایران آنکارا
1396/5/9 9:56:49

پیکاپ ویزا،پیکاپ ویزا ی توریستی کانادا پیکاپ ویزا روشی است که از طریق آن درج ویزا در پاسپورت و ارسال آن بدون حضور شخص متقاضی انجام میشود. پاسپورت از طریق نماینده ی ای…

تور چهارشنبه سوری

تور چهارشنبه سوری

سهیلا لطفی
1396/5/9 9:42:28

تور ویژه ی چهارشنبه سوری آژانس مسافرتی آلاله با متنوع ترین و مهیج ترین برنامه های اجرایی شبی خاطره انگیز را با ما تجربه کنید، همراه با : پذیرایی شام ،…

پیکاپ پاسپورت ، پیکاپ ویزا

پیکاپ پاسپورت ، پیکاپ ویزا

نوید عزتی
1396/5/2 9:17:19

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی روئین گشت با مجوز رسمی حمل پاسپورت از وزارت امورخارجه ایران ، ارائه کننده خدمات پیکاپ پاسپورت در کمترین زمان ممکن با بهترین قیمت موجود …

وقت سفارت و پیکاپ پاسپورت - اسکای لاین

وقت سفارت و پیکاپ پاسپورت - اسکای لاین

sadri
1396/4/28 12:20:55

اسکای لاین وقت سفارت : امریکا ، انگلیس و کانادا پیکاپ پاسپورت : کانادا از آنکارا ، استانبول و ابوظبی امریکا از دبی ، ابوظبی و ایروان …

مجری مستقیم تور کیش +تور کیش(26420852)

مجری مستقیم تور کیش +تور کیش(26420852)

گشت ایده آل
1396/4/28 10:28:04

برای ورود به سایت این آگهی کلیک کنید 26420852 -021 ارکیده پرواز مجری مستقیم تورهای داخلی با قیمت مناسب : تلفن: 26420852 - 021 09121448075 کیش مجری مستقیم تور کیش مجری مستقیم کیش آفر ت…

پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا

همتا حضرتی
1396/4/26 14:29:35

پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت به این معنی میباشد که متقاضیانی که قصد اخذ ویزا دارند ولی به دلیل صرفه جویی در هزینه و یا عدم امکان سفر به کشور مربوطه ، مراحل اخذ ویز…

اخذ پاسپورت دوم کشور مشترک‌ المنافع دومینیکا (پاسپورت اروپا)

اخذ پاسپورت دوم کشور مشترک‌ المنافع دومینیکا (پاسپورت اروپا)

سارا رضایی
1396/4/26 12:42:48

PLUCO LEGAL GROUP مشاورین حقوقی بین‌الملل پلوکو (لندن، امارات، تهران، ورشو) • اخذ تابعیت و پاسپورت دوم کشور مشترک‌المنافع دومینیکا (بریتانیا) ظرف مدت 5 ماه • کشور دومینی…

آژانس مسافرتی فهیم گشت ارائه دهنده خدمات مسافرتی

آژانس مسافرتی فهیم گشت ارائه دهنده خدمات مسافرتی

آژانس مسافرتی فهیم گشت
1396/4/19 15:20:58

آژانس مسافرتی فهیم گشت ارائه دهنده بهترین خدمات مسافرتی از جمله برگزاری تورهای خارجی و تورهای داخلی ارزان قیمت از جمله تور ارمسنتان , تور گرجستان , تور دبی , تور مالز…

سفر با هواپیمایی قطر با آژانس مسافرتی فهیم گشت

سفر با هواپیمایی قطر با آژانس مسافرتی فهیم گشت

آژانس مسافرتی فهیم گشت
1396/4/19 13:53:59

جهت سفر با هواپیمای قطر با آژانس مسافرتی فهیم گشت با آزانس مسافرتی فهیم گشت در تماس باشید و رزرو بلیطهواپیما قطر ایز را انجام دهید و بلیط هواپیما قطر ایر را با کم ترین…